TSE´den KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi´ne İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Türk Standardları Enistütüsü (TSE) tarafından 10-20 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen denetim sonrasında TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazanan KKTC’deki ilk üniversite oldu.

Belge töreninde konuşan TSE KKTC Temsilcisi Kemal Kızıltan, üniversitede sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması, iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi için iş sağlığı ve güvenliğinin yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ise konuşmasında, KKTC’de TSE’den İş Sağlığı ve Güvenliği belgesi alan ilk üniversite olmanın haklı gurunu yaşadıklarını, İş Sağlığı ve Güvenliği belgesini almaktan dolayı son derece memnun olduklarını belirtti.

DAÜ’nün 2015 yılından beri TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi konularında belgeli olduğunu belirten Osam; yeni hedeflerinin TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi almak olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından belge takdim töreniyle tören sona erdi.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön