Uşak ve Kütahya´da iş dünyası ve üniversitelere bilgilendirme ziyareti

TSE Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz, koordinatörlüğün hizmet verdiği iller arasında olan Uşak ve Kütahya’da temaslarda bulundu. 

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş tarafından kabul edilen Yılmaz, Enstitünün eğitim alanında verdiği hizmetleri anlattı. Görüşmede, Uşak Üniversitesi ile TSE’nin mühendislik fakültesi öğrencilerine yönelik sertifikalı eğitim programları gerçekleştirilmesi için bir protokol hazırlanmasına karar verildi. 

Yılmaz’ın, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir ile yaptığı görüşmede ise, UTSO ve TSE iş birliğinde; oto test merkezleri, belgelendirme ve laboratuvar faaliyetleri hakkında bilgilendirme amaçlı çalıştay düzenlenmesi konusunda mutabakat sağlandı.

Ege Bölge Koordinatörü, Kütahya’da ise Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Kütahya Seramik San. A.Ş. Kurucu Başkanı Nafi Güral ile görüştü. Görüşmelerde Kütahyalı sanayiciler ve ticaret adamlarının TSE’nin verdiği hizmetlerden daha fazla yararlanabilmesi için yapılması gerekenler konusunda değerlendirme yapıldı.

 

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön