Hafsa Sultan Hastanesi´nin kalite yolculuğundaki başarısı belgelendi

Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen belge törenine Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, TSE Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz, Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Kurt, TSE İzmir Belgelendirme Müdürü Ahmet Namlı, Baş Araştırmacı İsmail Ünlü ve hastane çalışanları katıldı.

Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Sağlık Bakanlığının getirdiği standartlara göre yapılan değerlendirmede, puanımızda bir artış söz konusu oldu. Kurumumuza, işimize sahip çıkarak, hastanemiz ile ilgili memnuniyeti daha da yüksek noktalara taşıyacağız. TSE’nin katkılarıyla kalite belgemizi de aldık. Bu konuda oldukça ümitliyim, çünkü geçen süre zarfındaki gelişmeler her gün daha iyiye ve ileriye gittiğimizi gösteriyor” dedi.

TSE Ege Bölge Koordinatörü Kürşat Yılmaz, yaşamın en büyük değerinin sağlık olduğunu vurgulayarak, “Sağlıklı yaşam için gerekli olan tüm koşullardan yararlanmak temel bir insanlık hakkıdır. Bizlerin görevi de bu koşulları en kaliteli ortama taşımaktır. İşte bu bilinç ile üniversitemizin Hafsa Sultan Hastanesi, sağlık hizmetlerini en kaliteli düzeye taşımayı ve sürekli iyileştirmeyi hedeflemiş, kalite yönetim sistemlerini kurmuştur. Belgelendirme tetkiklerinden başarı ile geçerek TS EN ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazanmıştır. Bu yolda katkı sağlayan ve emek veren herkesi kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, Hafsa Sultan Hastanesinin TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi takdim edildi.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön