Erzincan Üniversitesi´nde, "TSE; Dün Bugün ve Yarın Konferansı" başlıklı konferans düzenlendi

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Alper Türedi, Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksekokulu Akademi ve Değerler Kulübünün düzenlediği “TSE; Dün, Bugün ve Yarın” başlıklı konferansın konuğu oldu. Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Konferansa Bilim, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Orhan Keskin, TSE İl Temsilcisi Murat Bayram, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

TSE'nin kurum yapısı hakkında katılımcılara bilgi veren Türedi, Enstitünün 2 bin 200 çalışan ile 44 şehirde 46 ofis ve toplamda 142 laboratuvar ile hizmet verdiğini söyledi.

TSE'nin ülkemiz üreticilerinin rekabet gücünü artırmayı hedeflediğini ve ulusal / uluslararası düzeyde ticareti kolaylaştırmayı kendine misyon edindiğini aktaran Türedi; "TSE, standardizasyon ve uygunluk değerlendirmesi yaparken, tarafsız, etkin, bağımsız ve güvenilirlik ilkeleri ile hareket eder" diye konuştu.

Enstitünün hizmetleri hakkında da bilgi veren Türedi, "TSE eskiden bir ürünün standartlarına karar verirdi. Artık çoğunlukla bu standartlar Avrupa Birliği müktesebatına uyum çerçevesinde Avrupa normlarına göre yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Türedi, programın sonunda öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön