19 Mayıs Üniversitesine Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

TSE Samsun Belgelendirme Müdürlüğü ile 19 Mayıs Üniversitesi’nin yürüttüğü çalışmalar sonucunda üniversitede TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’nin kuruluş çalışmalarına başlanması konusunda mutabakat sağlandı. Varılan mutabakat kapsamında 25 Eylül’de başlayan eğitimler 4 hafta sürecek.

Eğitim programı açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan; “İlk olarak Mühendislik Fakültemizde başlattığımız, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kurulum çalışmalarımız, Üniversitemizin tüm birimlerini de kapsayacak şekilde yeniden güncellendi. Bu kapsamda TSE Samsun Belgelendirme Müdürlüğü ile yürütülen çalışmalar sonucunda, bugün ilk periyodunu başlattığımız ve 4 hafta sürecek bu eğitim organizasyonu ile Kalite Yönetim Sistemi kurulum çalışmalarını başlattık. 160’a yakın üniversite personelimiz bu eğitimden faydalanacak. Eğitimin ardından belgelendirme süreci başlatılacak” dedi.

TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı ise eğitimde TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem standardının temel şartlarını, kurulacak sistemin dokümantasyon yapısına dair şartları ve kuruluş içi iç tetkiklere dair şartların nasıl karşılanması gerektiği hususlarını anlattı.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön