Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi SARGEM Gıda Laboratuvarına TSE Belgesi...

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş ve Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır, Türk Standardları Enstitüsü'nde TSE üst yönetimi ile bir araya geldi.

Toplantıda TSE ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi (KGTÜ) arasında hayata geçirilmesi planlanan işbirliği protokolüne ilişkin detaylar görüşüldü. Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Mikdat Çakır, üniversitenin Konya Şeker A.Ş. ve Anadolu Birlik Holding desteğiyle kurulduğunu belirterek, Anadolu Birlik Holding’in çatısı altında yer alan TORKU markasının faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Çakır konuşmasında, teknolojik alt yapının güçlendirilmesi noktasında sürekli yenilenme ve milli bir marka olma yolunda çalışmalarını azimle sürdürdüklerini ve bu yönde önemli projelere imza attıklarını ifade etti. TSE Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Alper Türedi de iki kurum arasında sürdürülen işbirliğine yönelik görüşmelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toplantı sonrasında ise, TSE Genel Sekreter Yardımcısı Türedi, KGTÜ bünyesinde faaliyet gösteren SARGEM Gıda Kontrol Laboratuvarının, TSE’den almaya hak kazandığı “Deney Hizmeti Alınabilecek Laboratuvar Onayı” belgesini Prof. Dr. Cumhur Çökmüş’e takdim etti. 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön