Bakü Ali Neft Mektebi, Türk Standardları Enstitüsünden TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi aldı

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) bünyesindeki üniversite statülü Bakü Ali Neft Mektebine (BANM) TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesi verdi.

BANM'da düzenlenen belge takdim törenine, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, BANM Rektörü Elmar Kasımov, TSE Bakü Temsilcisi Selim Çelebi, SOCAR yetkilileri, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Büyükelçi Özoral törende yaptığı konuşmada, kaliteli eğitim veren BANM'ın sadece Azerbaycan'ın değil, Türkiye'nin ve dünyanın önemli şirketlerinin petrol uzmanı ihtiyacını karşıladığını bildirdi. Yeni kurumların kendileri için günün en ileri standartlarını kabul ettiğini söyleyen Özoral, "Bu nedenle BANM, bugüne kadar TSE'den 3 tane belge aldı. Bugün de müşteri memnuniyetini belgeleyen yeni bir döküman alacak" dedi.

Konuşmaların ardından Büyükelçi Özoral, TS EN ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Belgesini Rektör Kasımov'a takdim etti.

Rektör Kasımov, tören sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni aldıkları TS EN ISO 10002 10002 Müşteri Memnuniyeti belgesinin üniversitedeki öğrenci memnuniyetini daha üst düzeye çıkarmaya katkı sağlayacağını söyledi. TSE sayesinde üniversitenin tüm faaliyetinin uluslararası standartlara uygun şekilde sürdürüldüğünü söyleyen Kasımov, TSE yetkililerine teşekkürlerini iletti.

TSE Bakü Temsilcisi Çelebi ise, Azerbaycan'da 1997'den itibaren faaliyet sürdürdüklerini, dost ve kardeş ülkede üretilen ürünlerin yurt dışına ihracı için ellerinden gelen yardımı gösterdiklerini söyledi. Son olarak BANM'ın uzun bir çalışmanın sonunda ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti eğitimini tamamladığını bildiren Çelebi, kurumun belgeyi almaya hak kazandığını belirtti.

TSE, daha önce de BANM'a TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini vermişti.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön