TSE, Konyada Egzoz Gazı Emisyonu Ölçümü ilgili eğitim verdi

Türk Standardları Enstitüsü’nün TS 13231 / Aralık 2016 “İş Yerleri - Egzoz Gazı Emisyonu Ölçümü Yapan Yetkili İstasyonlar İçin Kurallar” standardına ait ilk sertifikalı eğitim, TSE Konya Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirildi.

Resmi Gazete'nin 11 Mart 2017 tarih ve 30004 sayılı kararıyla "Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü Yönetmeliği" yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yürürlüğe giren yeni yönetmelik ile egzoz gazı ölçümü yapan firmaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yetki belgesi alabilmesi için TS 13231 / Aralık 2016 “İş Yerleri - Egzoz Gazı Emisyonu Ölçümü Yapan Yetkili İstasyonlar İçin Kurallar” standardından Hizmet Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirildi.

Firmaların söz konusu yönetmelik ve zorunlu hale gelen standartla ilgili bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen eğitimin açılışına Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Eyüp Gül ve TSE Konya Koordinatörü Hasan Demirtaş da katıldı. Eğitime Konya ve çevre illerden 42 firma katıldı. Eğitim programı sonunda katılımcılara sertifika verildi. 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön