19 Mayıs Üniversitesinde Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi düzenlendi

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Samsun Belgelendirme Müdürlüğü ile 19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi işbirliğinde düzenlenen 7 günlük TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Törene; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Batı, TSE Karadeniz Koordinatörü Adnan Bahadır, TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Tören; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli'nin TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi hakkında yaptığı kısa sunumla başladı. Kalite eğitimi yolunda atılan ilk adımın sonucunu almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Elevli, "Bizim bu eğitimi vermemizin nedeni, kaliteye verdiğimiz önem, iç ve dış paydaşlarımızın memnuniyetini sağlamak ve yasal zorunluluklardır. Bu nedenle TSE ile iletişime geçerek bir eğitim programı düzenledik. Şu an için TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemini kurduk ve uygulamaya geçtik diyebiliriz. Bundan sonraki hedefimiz ise TS EN ISO 9001:2015 KYS belgesine sahip olmaktır" dedi.

TSE Karadeniz Koordinatörü Adnan Bahadır konuşmasında iş hayatının her sektöründe uygulanabilecek esnek bir sistem olan TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin eğitim alanında da karşılığını bulacağına inandığını belirtti. 7 günlük eğitim programında 20 kişinin katılımından oluşan bir ekiple çalıştıklarını kaydeden Bahadır, her kesimden daha çok kişinin katılımını beklediklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Bilgiç ise TSE yetkililerine hitaben, “Özellikle bu sürece girmek için adım atan TSE temsilcisi dostlarımıza üniversitemizi harekete geçirdikleri için çok çok teşekkür ediyorum. Umarım ki bu paydaşlık ve beraberlik devam edecek, onların tecrübelerine ihtiyacımız olacak. Bizler de onların beklentilerini boşa çıkarmayacağız inşallah” dedi.

Konuşmaların ardından eğitime katılanlar için plaket ve sertifikasyon takdimi yapıldı. 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön