Yeşilyurt Belediyesi, TSEden Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazandı

Yeşilyurt Belediyesi, TSE’nin gerçekleştirdiği tetkikler sonucunda TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanan 11. belediye oldu. 

Belge teslim törenine Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Meltem Kavuk, TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz ve Belediye çalışanları katıldı.

Yeşilyurt Belediyesi’nin kurumsallaşmada ciddi mesafeler aldığını dile getiren TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Yılmaz, “Vatandaş memnuniyeti adına Yeşilyurt Belediyesi önemli bir belge kazandı” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat ise, “Yeşilyurt Belediyesi kalite yolculuğunda hiç esnemeden hep aynı hassasiyetleri ortaya koyarak kaliteyi gerçek anlamda hayata geçiren bir hizmet anlayışına sahiptir. ‘Yönetimde özgün, gelişimde öncü, hizmette örnek belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesiminin yaşamaktan mutluluk ve huzur duyacağı bir Yeşilyurt’ vizyonuyla hareket eden belediyemiz, TSE tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde TS ISO 10002 Kalite Yönetim Sistemi Müşteri Memnuniyet Belgesi ile çalışmalarını taçlandırdı” ifadelerini kullandı.

Türk Standartları Enstitüsü’nün milli bir kuruluş olduğunu da sözlerine ekleyen Polat, “TSE standartlara uygun hizmet ve ürün üretilmesi konusunda da uygunluk değerlendirmesi yapan ülkemizin en önemli kuruluşudur. Ülkemizde standartların oluşması, standartların takibi memleketimizin gelişimi ve ilerlemesi açısından ayrı bir öneme sahip. Yeşilyurt Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren TSE ile çok güzel bir diyaloga sahibiz, güzel çalışmalar yapıyoruz. Kalite standartları ve hizmet içi eğitimler başta olmak üzere birçok çalışmayı birlikte yaptık. Bu belgenin alınması için uzun süredir yoğun bir çalışma yapan müdürlerimize, personellerimize, TSE Malatya Müdürlüğümüze yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Belgesini teslim etti. 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da Google+'da
Eski Siteye Dön