Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası´nda Kalite Eğitimi...

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde Kalite Yönetim Sistemi, Temel Eğitim, Risk Tabanlı Proses ve İç Tetkik Eğitimleri uygulamalı olarak verildi.

Eğitim programının tamamlanması nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Elazığ TSO’nun üyelerine ve tüm ilgili kesimlere yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerine geniş bir yelpazede devam ettiğini söyledi.

Alan; “Kalite konusunda ülkemizdeki en yetkin kurum olan TSE ile işbirliği yaparak işletmelerin bireysel anlamda ciddi bütçelerle alacağı bu hizmeti Oda olarak üyelerimizin hizmetine sunduk. Eğitimler kapsamında TSE Uzmanı tarafından Kalite Yönetim Sistemi, Temel Eğitim, Risk Tabanlı Proses ve İç Tetkik Eğitimleri uygulamalı olarak verilmiştir. Odamız tarafından başta üyelerimiz olmak üzere ilgililere yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.  

Elazığ TSO’daki eğitimi veren TSE Uzmanı ve Kalite Yönetim Sistemi Eğitmeni Baştetkikçi Kadir Yaşar Efendioğlu, TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem standardının dünya standardı olduğunu belirterek “Kalite Yönetim Sistemi müşteri odaklı olup, daha iyi hizmet ve izlenebilir hizmet şansı sunmakta ve bunun kurumsallaşmasını sağlamaktadır. Kalite Yönetim Sistemi Standardı aynı zamanda bir yönetim sanatıdır. Tüm yöneticiler de bu sanatın inceliklerini bilmek zorundadırlar” diye konuştu.

Elazığ TSO çalışanları, firma temsilcileri ve danışman firma yetkililerinin katıldığı eğitim programında; TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin işletmelerde uygulanması, 2015 standardının getirdiği risk ve fırsatlar, işletmelerin hedefleri, müşteri memnuniyetinin işletmelere sağlayacağı katma değer konuları anlatıldı.  

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön