Yakutiye Belediyesi TS EN ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistem Belgesi´ni yeniledi.

Erzurum Yakutiye Belediyesi, 2010 yılında aldığı Kalite Yönetim Sistem Belgesi’nin yeniledi.

TSE Erzurum Bölge Müdürlüğü ve Ankara Bölge Müdürlüğü denetçileri tarafından yapılan tetkiklere Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut da katıldı.

Belediye Başkanı Korkut TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alınması ile çalışmaları Başkanlık görevini üstlendiği gün planladığını belirterek; “Yakutiye Belediyesi tarafından 2010 yılında alınan TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi için her yıl Gözetim Tetkiki, 3 yılda bir de Belge Yenileme Tetkiki yapılmaktadır. İkinci belge yenileme tetkiki, Ankara Bölge Müdürlüğü ve Erzurum Bölge Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirildi. Denetçiler, belediyecilik anlamında işleyiş ve vatandaşa hizmetin ulaşım biçimi bağlamında belgenin hak edildiğini ifade ettiler”  diye konuştu.

Belediyecilik alanında bir standardın tutturulmuş olmasının önemli olduğunu söyleyen Korkut; "Standardın yakalanması kadar, sürdürülmesi de önemli. TSE yetkilileri, gerekli tetkikleri yaparak, bizi bu belgeyi almaya uygun görmüşler. Yaptığımız hizmetin kalitesi açısından önemli. Halka hizmetin sınırı yoktur, belediye olarak kendimizi yenileyerek hizmet vermeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön