IPARD PROJE DANIŞMANI PERSONEL BELGELENDİRME EĞİTİMİ VE SINAVI

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ile Türk Standardları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan protokol kapsamında, TSE tarafından “IPARD PROJE DANIŞMANI” personel belgelendirme eğitimi ve sınavı gerçekleştirilecektir.

Eğitim başvuruları;http://basvuru.tse.org.tr/uye/ adresi üzerinden 5 Eylül 2022 (saat 10:30) tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Başvuru işlemleri yazılım aracılığı ile alınacak olup belirtilen süre içerisinde başvuru alımı yapılabilecektir. Belirtilen tarihten önce başvuru işlemleri kapalı konumda olacaktır.

 Başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağınıGörsel Anlatım.pdfekinden inceleyebilirsiniz.

Başvuru yapımından önce; Görsel anlatım ekinde belirtildiği gibi adımları takip ederek “Diploma ve Pdf olarak taratılmış başvuru evrakları” ve “Dekont” ekini taratılmış olarak sisteme yüklemeniz istenecektir. Bu ekleri daha önceden taratılmış olarak hazır bulundurmanız, başvuru işlemlerini kısa süre içerisinde bitirmenize yardımcı olacaktır.

İstenen ekleri sisteme yükledikten sonra; TSE ilgili personelinin; yüklemiş olduğunuz eklere onay vermesi durumunda başvuru işlemlerinize devam ederek tüm başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra e-mail adresinize; Başvurunuzun onaylandığını belirtilen mail gelecektir, bu mail geldikten sonra belirtilen yer-gün ve saatte Eğitim Salonunda bulunabilirsiniz. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra herhangi bir form göndermenize gerek kalmamaktadır.

Başvuru işlemleri veya Eğitim hakkında sorularınız için Sayfanın alt kısmındaki “İletişim” bölümünden bize ulaşabilirsiniz 

Eğitim Tarihi: 26-30 Eylül 2022 ( 4.5 gün eğitim- 0.5 yarım gün sınav)

Eğitim ve Sınav Yeri : TSE Genel Merkezi Genel Kurul Salonu Necatibey caddesi no:112 Bakanlıklar Kızılay/ANKARA

Eğitim Ücreti: 2175,00 TL +KDV

Sınav ve Sertifika Ücreti: 620,00 TL + KDV

TOPLAM EĞİTİM, SINAV VE SERTİFİKA ÜCRETİ:  2795 TL + %18 KDV = 3298,10 TL

Ödeme dekontu sisteme yüklenirken açıklama bölümüne istenilen faturanın Hangi şirket veya kişi adına olduğu vergi numarası. Vergi Dairesi, adres gibi bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Eğitim ve Sınav Katılımcı Şartları:

Katılımcıların en az ön lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

TSE Hesap Numarası Bilgileri:

Hesap Adı:  TSE Banka Hesabı,                                                                               

Şube: T. Vakıflar Bankası Kalkınma Bakanlığı Şubesi

Şube No: 884

İBAN No: TR08 0001 5001 5800 7286 9957 88

Alıcı: Türk Standartları Enstitüsü

Dekont Açıklaması:   “ PGM-IPARD PROJE DANIŞMANI (AD-SOYAD)  “

Belge Geçerlilik Süresi:

IPARD Proje Danışmanı belgesinin geçerlilik süresi 5 yıldır. IPARD Proje Danışmanı belge süresinin bitiminden sonra yeniden belgelendirme şartlarını karşılayarak yeniden belgelendirme geçişini sağlayamaması durumunda tüm haklarını kaybeder. Aday yeniden ilk kez belgelendirmede istenen şartları sağlamak zorundadır.

Yeniden belgelendirme başvurusu yapılabilecek son tarih, belge bitiş tarihi ve benzeri sürelerin takibi belgeli Proje Danışmanının sorumluluğundadır.

Yeniden Belgelendirme:

IPARD Proje Danışmanı kategorisinde tekrar belgelendirme amacıyla TSE-PGM’ye başvuran belgeli/  belgelendirme şartlarında herhangi bir değişiklik olmaması durumunda asgari 1 günlük (Mevzuat ve Standart Eğitimi), belge yenileme eğitimine katılmalıdırlar.

Önemli notlar:

  • Kontenjan 50 kişi ile sınırlıdır
  • Eğitim Yeri ve Tarihi ile ilgili değişimler; TSE tarafından tek taraflı olarak değiştirme yetkisine sahiptir
  • Son başvuru tarihi 22 Eylül 2022  olup kontenjan talep yoğunluğu sebebiyle daha önceden dolabilir.
  • Başvuru işlemleri iki aşamalı olup, Birinci aşama diploma onayı ikinci aşama dekont onayıdır. Katılımcılar ikinci aşama olan, ödeme onayını almadığı takdirde kesin katılımcı listesine alınmayacaklardır.
  • Başvuru aşamalarını üzerimdeki görevler bölümünden takip etmek katılımcının sorumluluğundadır
  • Ödemesini bankaya yaptığı halde sisteme dekont yüklemesinde geç kaldığı için listeye giremeyen katılımcılar, aynı dekontla bir sonraki programa başvuru yapabileceklerdir.
  • Ulaşım ve konaklama katılımcıların sorumluluğundadır
  • TSE IPARD Eğitim Programı EK'te mevcuttur
  • Başvuru işlemleri veya eğitim hakkında sorularınız için Sayfanın alt kısmındaki “İletişim” bölümünden bize ulaşabilirsiniz

İletişim Bilgileri:

TSE Program Geliştirme Müdürlüğü

Emel FARSAK

Tel: 0312 416 65 84

e-mail: efarsak@tse.org.tr

 

 

 


Dökümanlar (2)

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön