İş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilerin eğitimi ve sınavı

Kontenjan Dolmuştur. Toplu Eğitim Planları İçin Program Geliştirme Müdürlüğü İle İletişime Geçiniz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 01.10.2017 tarihinde 30197 sayılı Resmi Gazete ’de yayınlanmış olan “İŞ EKİPMANLARININ PERİYODİK KONTROLLERİNİ YAPMAYA YETKİLİ KİŞİLERİN KAYIT VE EĞİTİMLERİNE İLİŞKİN TEBLİĞ” uyarınca “EKİPNET” sistemine kayıt için ZORUNLU olan “İş Ekipmanlarının Periyodik  Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişi Eğitim ve Sınavı” 5-6 AĞUSTOS 2021 tarihinde UZAKTAN EĞİTİM ile düzenlenecektir.

BAŞVURU İÇİN:

 1. Geçici Ekipnet Numaranızı,
 2. Ödeme Dekontunu,
 3. Diplomanızı ve
 4. Vesikalık Resim taramanızı

sildes@tse.org.tr mail adresine iletiniz. İletmeyen katılımcıların BAŞVURULARI SİLİNECEKTİR.

Eğitim Kontenjanı 30 kişiliktir. Eğitim başvuru sayısının 10’un altında olması halinde eğitim iptal edilecektir.

UYGULAMA ADIMLARI:

 1. Başvuru İşlemlerine Başlamadan Önce Lütfen Geçici Ekipnet Numaranızı, TCKN ve Diploma Taramanızı (e-devlet üzerinden alınan mezuniyet bilgilileri de geçerlidir.) sildes@tse.org.tr ye mail atınız.
 2. Eğitim başvuruları; “ http://basvuru.tse.org.tr/uye/ “ adresi üzerinden  16 TEMMUZ 2021 (saat 10:00) tarihinden itibaren alınmaya başlanacaktır. Başvuru işlemleri yazılım aracılığı ile alınacak olup belirtilen süre içerisinde başvuru alımı yapılabilecektir. Belirtilen tarihten önce başvuru işlemleri kapalı konumda olacaktır.
 3. Başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağını bu sayfanın alt kısmında bulunan “ Görsel Anlatım.pdf “ ekinden inceleyebilirsiniz. Başvuru yapımından önce; Görsel anlatım ekinde belirtildiği gibi adımları takip ederek istenen belgeleri  taratılmış olarak sisteme yüklemeniz istenecektir. Bu ekleri daha önceden taratılmış olarak hazır bulundurmanız, başvuru işlemlerini kısa süre içerisinde bitirmenize yardımcı olacaktır. 
 4. İstenen ekleri sisteme yükledikten sonra; TSE ilgili personelinin; yüklemiş olduğunuz eklere onay vermesi durumunda başvuru işlemlerinize devam ederek tüm başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra e-mail adresinize; Başvurunuzun onaylandığını belirtilen e-mail gelecektir, bu e-mail geldikten sonra belirtilen yer-gün ve saatte Eğitim Salonunda bulunabilirsiniz. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra herhangi bir form göndermenize gerek bulunmamaktadır.

NOT: Öncelikle EKİPNET üzerinden başvuru yapılacak, sonra TSE başvuru adımları gerçekleştirilecektir. Diplomalarınızı TSE başvurusundan sonra sildes@tse.org.tr adresine mail atmalısınız. Ödeme dekontu TSE sistemine yüklenecektir. Mail atılmayacaktır. Dekontta (GEÇİÇİ EKİP NET NO) elle yazılacaktır.

NOT: TSE’nin daha önce düzenlediği 4 günlük eğitimde başarılı olanlar ve geçerli sertifikası bulunanlar MUAF tutulmaktadır.

Yeni Nüfus Kimliği olan Katılımcılar İçin Başvuru Linki

https://basvuruportal.tse.org.tr/YetkiliKisi/Kayit.aspx

 • Eğitim Yeri: UZAKTAN EĞİTİM
 • Eğitim Tarihi:  5-6 AĞUSTOS 2021
 • Eğitim Başlama Saati:    09:30 
 • Son Başvuru Tarihi: 31 TEMMUZ 2021

ÖĞRENİM:

Aday; Yönetmelikte belirtilen iş ekipmanlarının teknik özelliklerinin gerektirdiği ve aynı Yönetmeliğin EK-III’ünde yer alan istisnalar saklı kalmak kaydıyla ilgili branşlardan mühendis, teknik öğretmen, tekniker ve yüksek tekniker vasfını kazandıracak yükseköğrenim programlarından mezun olmalıdır. (Yönetmeliğin güncel haline mevzuat.gov.tr den bakınız)  

 • Eğitim, Sınav ve Sertifika Ücreti:  540 TL + %18 KDV = 637,2 TL
 • TSE Banka Hesabı: 007286995788                                                                               
 • Şube: T. Vakıflar Bankası Kalkınma Bakanlığı Şubesi
 • Şube No: 884
 • İBAN No: TR08 0001 5001 5800 7286 9957 88
 • Alıcı: Türk Standartları Enstitüsü
 • Dekont Açıklaması:   “ PGM-İEYK EĞİTİMİ ÜCRETİ (AD-SOYAD) / (GEÇİÇİ EKİP NET NO)  “

Ödeme dekontu sisteme yüklenirken açıklama bölümüne istenilen faturanın şirket veya kişi adına olduğu vergi numarası. Vergi Dairesi, adres gibi bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması zorunludur.

Fatura gönderim bilgileri alanına faturanın postalanacağı adres eksiksiz girilmelidir.

TSE İş Ekipmanlarının Periyodik Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişi Eğitimi Başvurusu Hakkında Genel Bilgiler

·         Eğitim Yeri ve Tarihi ile ilgili değişimler; TSE tarafından tek taraflı olarak değiştirme yetkisine sahiptir

·        Başvuru işlemleri iki aşamalı olup, Birinci aşama diploma onayı ikinci aşama dekont onayıdır. Katılımcılar ikinci aşama olan, ödeme onayını almadığı takdirde kesin katılımcı listesine alınmayacaklardır.

·         Başvuru aşamalarını üzerimdeki görevler bölümünden takip etmek katılımcının sorumluluğundadır

·         Ödemesini bankaya yaptığı halde sisteme dekont yüklemesinde geç kaldığı için listeye giremeyen katılımcılar, aynı dekontla bir sonraki programa başvuru yapabileceklerdir.

·         Ulaşım ve Konaklama Katılımcıların sorumluluğundadır.

·        Başvuru işlemleri veya Eğitim hakkında sorularınız için Sayfanın alt kısmındaki “İletişim” bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

 • İLETİŞİM:   Serkan İLDEŞ
 • E-posta: iepm-pbm@tse.org.tr  veya  sildes@tse.org.tr
 • Tel: 0312 416 64 14-16

Dökümanlar (3)

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön