Güvenli Turizm Belgesi

Türkiye’nin Güvenli Turizm Belgelendirme programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm vatandaşlarımız ve yabancı ziyaretçilere, ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş yelpazede bir dizi alınması önerilen tedbirleri tanımlıyor.

Dünyada ki ilk örneklerden biri olan “Güvenli Turizm Belgelendirme” programı, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve Enstitümüzün de yer aldığı tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlandı.

Enstitümüz çok sayıda konusunda uzman personeli, 60 yılı aşan belgelendirme tecrübesi ve yaygın hizmet ağı ile hizmetlerine devam etmekte olup, Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından Güvenli Turizm Belgelendirmesi yapmak üzere yetkilendirilmiştir. Güvenli Turizm Belgesine sahip olduğunuzda ulusal ve uluslararası rekabette öne çıkarak fark edilebilirsiniz.

Konaklama ve yeme-içme tesislerinizin “Güvenli Turizm Belgesi” ne sahip olmasını sağlayarak;

- Çalışan, müşteri ve diğer ilgili taraflara güvenli bir tesis olduğunuzu bildirir,

- Çalışanlarınız, misafirleriniz ve diğer bütün ilgili taraflar üzerinde, akredite kuruluş tarafından periyodik olarak hijyen ve sağlık denetimlerinden geçen bir tesis olarak güven tesis edebilirsiniz.

- Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden yayınlanması ile işletmenizin tanıtımına katkı sağlayarak pandemi süresince misafir kapasitesinde artış sağlayabilirsiniz.

- Güvenli Turizm Belgesi logosu, belgeyi alan tesislerinin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler belge üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabileceklerdir. Bu sayede tüm sürece şeffaflık kazandırmış olacaksınız.

Sağlıklı günler dileriz.

“Güvenli Turizm Belgesi” hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

 

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön