YURTDIŞI YETKİLİ KURULUŞLARDAN BELGELİ TEHLİKELİ MADDE TAŞIYAN AMBALAJ/IBC ÜRETİCİLERİNDE ÜRETİMİN UYGUNLUĞU DENETİMLERİNE BAŞLANMIŞTIR

Yurtdışındaki ADR’ye taraf olan ülkelerdeki yetkili otoritelerden sertifika alarak, ADR Bölüm 6.1 kapsamında ambalaj ve ADR Bölüm 6.5 kapsamında IBC üretimi yapan ülkemizdeki firmaların, üretim yerleri ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yetkilendirilen kurum/kuruluştan Üretim Yeri Uygunluk Belgesi almaları gerekmektedir.

Konuyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 20.02.2018 tarih ve E.13864 sayılı yazı ile sektöre gerekli duyuru yapılmıştır.

TSE Tehlikeli Madde ve Kombine Taşımacılık Müdürlüğü UAB tarafından yetkilendirilmiş olup, Üretim ve Üretim Yeri Uygunluk denetimi faaliyetlerine başlamıştır.

İşletmelerde yılda en az bir kez denetim yapılarak üretimlerin mevcut tip onayına (UN Onayı)  göre yapılıp yapılmadığı kontrol edilecektir.

Üretim ve Üretim Yeri Uygunluk denetimi için firmalarımız aşağıdaki linkten başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru linki; https://basvuruportal.tse.org.tr  

Üretici Listesi:

  • TSE’den UN Onayı alan üreticiler ve TSE tarafından üretim denetimi yapılan, yurt dışı belgelendirme Kuruluşlarından UN Onayı alan üreticilerin listesi için tıklayınız.

Bilgi için;

Duygu GÜN ( Tel: 0312 592 50 04, E-mail: dgun@tse.org.tr )

 

 


Dökümanlar (1)

Bu İçeriği Paylaş : Facebook'da Twitter'da
Eski Siteye Dön